Czy fotowoltaika opłaca się w województwie wielkopolskim?

Nie sposób nie zauważyć, że instalacji fotowoltaicznych przybywa. Obecnie szczególnie chętnie decydują się na nie właściciele domów jednorodzinnych, ale charakterystyczne panele coraz częściej zasilają ekologiczną energią również firmy oraz gospodarstwa rolne. Czy jednak ma to sens? Czy fotowoltaika może być opłacalna w takim miejscu jak Poznań lub pozostały teren województwa wielkopolskiego? Sprawdź!

Zasada działania instalacji fotowoltaicznej

Człowiek od dawna szukał sposobów na wykorzystanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej. Udało się to kilkadziesiąt lat temu, a zjawisko zostało nazwane fotowoltaiką. Dzięki odpowiednio skonstruowanym panelom fotowoltaicznym energia promieniowania słonecznego zamienia się w prąd stały, który następnie jest przekształcany w inwerterze w prąd zmienny o odpowiednich parametrach. Następnie można go od razu wykorzystać do zasilania domowych urządzeń.

Panele zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych połączonych w moduły. To właśnie w ogniwach powstaje energia elektryczna. Obecnie ich konstrukcje są bardzo dopracowane, dzięki czemu wydajność instalacji solarnych jest bardzo wysoka. Co więcej, produkcja energii może się odbywać nawet przy zachmurzonym niebie! Dlatego kapryśna pogoda, jaka czasami panuje w Poznaniu i okolicach, nie jest problemem.

Fotowoltaika wielkopolskie – korzyści

Istnieje wiele powodów, dla których instalacje fotowoltaiczne są tak popularne. Wśród najważniejszych korzyści, dostrzeganych przez samych użytkowników, należy wymienić:

  • możliwość produkcji własnej, darmowej energii – dzięki temu Twoje rachunki za prąd mogą się obniżyć nawet o ponad 90%;
  • niezależność od dostawców prądu – dostęp do własnego źródła energii pozwoli przede wszystkim uniknąć podwyżek cen, które są nieuniknione;
  • trwałość instalacji – panele fotowoltaiczne często mają gwarancję na sprawność obejmującą 25 lub 30 lat, a czas ich użytkowania może być jeszcze dłuższy;
  • szybki zwrot nakładów na inwestycję – obecnie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej zwraca się już po 5-6 latach;
  • ekologię – panele fotowoltaiczne produkują ekologiczną, „czystą” energię i nie generują żadnych emisji do atmosfery;
  • wygodę eksploatacji – fotowoltaika działa całkowicie automatycznie, nie wymaga obsługi i jest praktycznie bezawaryjna.

Inwestycja w odnawialne źródła energii pod postacią fotowoltaiki to więc korzyść zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska. Jednorazowy zakup pozwoli Ci czerpać korzyści przez kilka dekad!

Fotowoltaika Poznań – dlaczego warto?

Interesuje Cię fotowoltaika? Poznań i całe województwo wielkopolskie to bardzo dobry region na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne. Nasłonecznienie na tym obszarze jest zbliżone do średniej krajowej (ok. 1000 kWh/m2 rocznie), co przekłada się na bardzo dobry uzysk energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu do zaspokojenia potrzeb całego gospodarstwa domowego, gospodarstwa rolnego lub niewielkiej firmy, wystarczy instalacja o mocy od kilku do kilkunastu kWp. To dlatego na terenie województwa wielkopolskiego pojawia się coraz więcej paneli słonecznych!

Dofinansowanie paneli fotowoltaicznych

Jeśli interesuje Cię montaż paneli fotowoltaicznych, warto wiedzieć, że możesz skorzystać z różnych form wsparcia finansowego.

Obecnie popularnością cieszą się przede wszystkim:

  • program „Mój Prąd”,
  • program „Czyste Powietrze”.

Oba oferują bezzwrotne dotacje. Ponadto czasami w Wielkopolsce uruchamiane są lokalne programy wsparcia oferujące dopłaty lub bardzo korzystne pożyczki na instalacje solarne. Co więcej, każda osoba fizyczna, która zamontuje panele słoneczne, może odliczyć ich koszt od podatku!

Systemy fotowoltaiczne w Wielkopolsce – postaw na jakość

Jeśli chcesz być zadowolony ze swojej fotowoltaiki, wybierz odpowiedniego wykonawcę. Skorzystaj z firmy, która jest obecna na rynku od dawna i która ma kompleksową ofertę. Jedną z takich firm jest Erato Energy. Działa ona nie tylko w dużych miastach jak Poznań, Konin, Kalisz czy Ostrów Wielkopolski, ale w całej Wielkopolsce i całym kraju. Całościowa realizacja i obsługa na najwyższym poziomie pomogą Ci uzyskać maksymalne korzyści z instalacji fotowoltaicznej.

Wystarczy skontaktować się z firmą, by otrzymać dokładną ofertę. Nie czekaj!

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *