Kabiny prysznicowe prostokątne, czyli funkcjonalność i komfort

Wygodna, funkcjonalna łazienka to marzenie większości z nas. Komfort podczas jej codziennego użytkowania jest bardzo ważny i powinien towarzyszyć wszystkim, niezależnie od metrażu tego pomieszczenia. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni użytkowej w łazience stanowi o jej funkcjonalności. 

Kabina prysznicowa to obecnie najpopularniejsze wyposażenie łazienek. Szeroki wybór natrysków w różnych rozmiarach i kształtach daje użytkownikom duże możliwości aranżacyjne. Z tego względu bez problemu można dopasować kabinę prysznicową zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Zalety takiego rozwiązania docenią osoby starsze, które mają problemu ruchowe, a także ci, którzy cenią sobie oszczędność wody i czasu. 

Kabina prostokątna z brodzikiem czy bez?

Brodzik to część składowa prysznica. Dziś dużą popularnością cieszą się kabiny bez brodzika, które montuje się bezpośrednio na podłodze łazienki. Wymagają one dodatkowego systemu odprowadzania wody w postaci odpływów (liniowych, punktowych lub narożnych) w miejscu ze spadkiem wykonanym w posadzce. Taka prostokątna kabina prysznicowa może mieć drzwi przesuwne, w formie harmonijki lub może mieć formę otwartą (tzw. walk-in). Brodzik to ważny element, który spaja całą część szklana prysznica. Dodatkowo decydując się na głęboki brodzik w kształcie prostokąta, zyskujemy funkcjonalną wannę, z której korzystać mogą małe dzieci. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne do łazienek, gdzie nie zmieszczą się dwa oddzielne sanitariaty – w ten sposób w jednej kabinie mamy wannę i prysznic. 

Kabina prostokątna – wygoda i funkcjonalność

Kabiny prostokątne szklane to gwarancja wytrzymałości, funkcjonalności oraz wygody dla użytkownika. Duża przestrzeń użytkowa (np. 120 x 80 cm) daje niezwykły komfort podczas porannego czy wieczornego odświeżania, jednocześnie zajmuje o wiele mniej miejsca niż wanna. Wybierając przesuwane drzwi lub formę otwartą walk-in, zyskujemy więcej przestrzeni do wykorzystania na inne sanitariaty lub praktyczne meble.

Prostokątne kabiny prysznicowe są montowane w narożniku lub do jednej ściany łazienki. To sprawia, że pomieszczenie wygląda nowocześnie i wydaje się większe. Dużym plusem takich rozwiązań jest brak profili aluminiowych i uszczelek. W kabinach typu walk-in cała konstrukcja jest prosta, drzwiczki są przymocowane do ścian za pomocą zawiasów,  a szczelność zapewnia specjalna taśma. Dodatkowo w wersji bez brodzika podobny montaż jest stosowany również do podłogi łazienki.  

Zaletą kabin prysznicowych prostokątnych są ich duże rozmiary, dzięki czemu zyskujemy przestronne wnętrze, które nie krępuje ruchów. Taki prysznic to także eleganckie uzupełnienie wystroju stylowej łazienki. Przeszklone drzwi lub ich brak, aluminiowe profile lub same uchwyty mogą być gustownymi dodatkami natrysku. Dodatkowo szeroka, prostokątna kabina prysznicowa pozwala na duży komfort podczas odświeżania, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na montaż hydromasażu lub sauny. 

Zobacz pozostałe kabiny prostokątnych na https://onninen.pl/pl-PL/kabiny-natryskowe/kabiny-prostokatne,c2664

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *