Mikroapartamenty – inwestycje przyszłości?

Mają nawet kilkanaście metrów kwadratowych, są nowoczesne i – w zdecydowanej większości – ich atutem jest doskonała lokalizacją. Mikroapartameny cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród deweloperów, jak i osób zainteresowanych zakupem własnego mieszkania. Urządzone w duchu co-living, są odpowiedzią na zmieniające się trendy na rynku nieruchomości. Popyt na mikrokawalerki utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie od kilku lat. Zwłaszcza w Warszawie. Jakie projekty mikroapartamentów w stolicy zasługują na szczególne uznanie? Sprawdzamy. 

Wolska Kwadrat (Dantex)

Wolska Kwadrat to unikatowy projekt spółki Dantex. W ośmiopiętrowym budynku zlokalizowanym na warszawskiej Woli, prócz mikroapartamentów o powierzchni od 14 do 31 mkw. z możliwością najmu, zaplanowano również zaplecze hotelowe, recepcję i parking podziemny. Aparthotel to pierwszy tego typu projekt firmy Dantex. Inwestycja została oddana do użytkowania w III kwartale 2017 roku i już w pierwszych etapach sprzedaży cieszyła się dużym zainteresowaniem. W momencie uruchomienia aparthotelu przy ul. Wolskiej około 90% lokali zostało sprzedanych. Dlaczego inwestycja spotkała się z tak dużym uznaniem? Atrakcyjne położenie z bezpośrednim sąsiedztwem Osiedla Dobrolin, charakteryzującym się rozbudowaną infrastrukturą, bliskością terenów zielonych i dobrą komunikacją z centrum miasta to nie jedyny atut inwestycji. Na uwagę zasługuje również potencjał inwestycyjny projektu – mikroapartamenty z możliwością zawarcia umowy najmu, profesjonalnym operatorem gwarantowały stopę zwrotu z inwestycji na poziomie 7% w skali roku.  

Żoliborz Business Concept (Żoliborz Business Concept Sp. z o.o.)

Żoliborz Business Concept to nowoczesny i luksusowy kompleks, zlokalizowany u zbiegu ulic Powązkowskiej, Krasińskiego i Elbląskiej. Mikroapartamenty inwestycyjne, biura, lokale usługowe, trzygwiazdkowy hotel – wielofunkcyjna inwestycja spełnia oczekiwania niemal wszystkich. Wewnętrzne patio, zielony dach, pomieszczenie klubowe, dedykowana strefa dla dzieci i czytelnia, parking podziemny i naziemny, rowerownie – to udogodnienia, jakie przewidziano dla właścicieli. Na uwagę zasługuje także szeroki wybór dostępnych metraży mikroapartamentów o powierzchni od 16 do 40 mkw. Co warte podkreślenia, wszystkie zostały w pełni wyposażone i wykończone pod klucz. Budowę rozpoczęto w IV kwartale 2019 roku, planowane oddanie do użytkowania nastąpi w III kwartale 2022 roku. 

Modern Space (ROBYG)

Modern Space to inwestycja dewelopera ROBYG, zlokalizowana na warszawskich Włochach. Mikroapartamenty dostępne w metrażach od 17 do 39 mkw. pełnią funkcję pełnowymiarowych mieszkań. Dogodna lokalizacja pozwala na sprawną komunikację z pozostałymi częściami stolicy. Wysoki standard lokali oraz szereg usług dodatkowych (recepcja z concierge, monitoring, strefa usług ogólnodostępnych, rozwiązania typu smart) gwarantują wysoką stopę zwrotu. Budowa rozpoczęła się w IV kwartale 2019 roku, planowane zakończenie nastąpi w I kwartale 2021 roku. 

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *