Na temat wizualizacji 3d

Grafika i wizualizacje 3D otworzyły nowe drzwi i nową przestrzeń jeśli chodzi o możliwości w projektowaniu czy budowaniu. Dzięki nim ułatwione zostało wiele procesów, wiele działań przebiega znacznie szybciej i sprawniej, a do tego osiąga niesamowite efekty wizualne. Wiele procesów, które bez wykorzystania tej technologii albo nie są możliwe, albo są zbyt kosztowne, obecnie można zrobić praktycznie bez nakładów finansowych. Grafik może jednym kliknięciem dany przedmiot obrócić, zmienić jego wymiary, kolor, fakturę, może zobaczyć jego przekrój, albo proces tworzenia. Dzięki temu w sekundę możemy zmienić kolor danego przedmiotu, przemalować dom, inaczej umeblować całe pomieszczenia, zmienić płytki w łazience i spróbować nowego ustawienia wanny. Co ciekawe, dzięki nowoczesnym technologiom, możemy dane wnętrze zobaczyć tak, jakbyśmy stali w środku. Możemy wręcz spacerować po naszym wymarzonym salonie i zobaczyć jak wygląda on z każdej strony. Za pomocą technologii 360 st. Klient ma możliwość uczestniczenia w wirtualnym spacerze. Prace nad tego typu wizualizacją wymagają wiele godzin projektowania pieczołowitego dbania o każdy, nawet najmniejszy szczegół projektu. Technologia 360 to dopełnienie projektu.

W jakich typach realizacji można wykorzystywać fotorealistyczne wizualizacje 3D?

1. Wizualizacje architektoniczne

Ta forma prezentacji to opcja doskonała dla celów promocji projektów z zakresu architektury, która wykonywana jest jeszcze przed ich fizyczną realizacją. Możliwość ta dostępna jest wyłącznie za sprawą wizualizacji 3D. Jakość komunikatu wizualnego w tym zakresie, determinuje reakcję klienta, który na jej podstawie podejmuje decyzje zakupowe. Profesjonalnie wykreowana przestrzeń zachwyci nie tylko fotorealistycznym ukazaniem budowli i terenu, ale również wywoła pozytywne skojarzenia i z pewnością nie będzie ona obojętna Twojemu klientowi. Wizualizację architektoniczną zamówisz na http://kristpro.pl/ .

2. Wizualizacje wnętrz

Atrakcyjna, wykonana profesjonalnie i co nie mniej ważne – skutecznie, wizualizacja wnętrza jest realizacją o znaczeniu większym, aniżeli jedynie prezentacji fantazji autora projektu. Jest to obraz sprzedażowy, który ma wzbudzić emocje wśród obserwatorów, pobudzając równocześnie ich wyobraźnię i sprawiając, że zaczną się nim interesować. To początek drogi zakupowej Twoich potencjalnych klientów. Każda z wizualizacji wnętrz mieszkań, biur, pomieszczeń publicznych czy komercyjnych wykonywana z pasją, w oparciu o wiedzę oraz doświadczenie gwarantuje niesamowite rezultaty. Wizualizacje wnętrz zamówisz http://kristpro.pl/portfolio/wnetrza/

Wizualizacje 3D produktów tworzone są zazwyczaj z 2 powodów. Pierwszym powodem jest to, że w chwili opracowywania materiałów reklamowych (np. katalogów) – produkt jeszcze fizycznie nie istnieje (jest np. w fazie projektowania) – i nie można wykonać mu fotografii. Często wykonanie wizualizacji 3D pomaga przedstawić cechy produktu w sposób, w jaki nie można byłoby zaprezentować go na fotografiach – np. przez wykonanie wizualizacji pokazującej przekrój produktu.

Drugim powodem jest koszt realizacji. Znacznie taniej jest wykonać foto-realistyczne wizualizacje wnętrz, w których zaaranżowano produkty (np. meble) – niż realizować kosztowną sesję fotograficzną. Przy odpowiedniej jakości realizacji wizualizacji 3d – efekt finalny sesji zdjęciowej i wizualizacji 3D – będzie porównywalny jakościowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *