Utylizacja papy

Utylizacja papy

Jeśli planujesz modernizację budynku, to powinieneś przygotować się także na dużą ilość odpadów. Wśród nich często pojawia się papa.

utylizacja papy

Wełna mineralna oraz papa są materiałami powszechnie wykorzystywanymi na budowach i podczas remontów do ocieplania nieruchomości oraz innych prac na terenie prywatnych i komercyjnych obiektów. Ich usuwanie oraz utylizacja może jednak okazać się problematyczna, zwłaszcza gdy odpadów jest sporo.

Papa jest odpadem klasyfikowanym pod kodem 17 03 80. Zagospodarowanie papy jako odpadu jest kosztowne, dlatego też jest to usługa droższa niż wywóz czystego gruzu lub też nawet wywóz odpadów pobudowlanych i poremontowych. Papa jest odpadem innym niż niebezpieczne klasyfikowanym pod kodem 17 03 80 i jest to połączenie nasączonej masą bitumiczną tektury z włókniną i mineralną posypką. Przez to odpad ten jest kłopotliwy w zagospodarowaniu

Papa, czyli materiał wykorzystywany do izolacji pokryć dachowych lub fundamentów. Jest produkowany w procesie nasączania masą smołową lub asfaltową tektury lub włókna szklanego. Starej papy również nie można umieścić w kontenerze na śmieci zmieszane ani składować na terenie posesji. Dlaczego? Bo odpad oznaczany kodem 17 03 80 – odpadowa papa – jest bowiem groźny dla środowiska naturalnego.

A co zrobić w sytuacji, kiedy pobliski punkt nie przyjmuje tego typu pozostałości budowlanych? W tym przypadku z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy, które zajmują się wypożyczaniem kontenerów na odpady niebezpieczne lub specjalne oraz ich profesjonalnym wywozem. Skorzystanie z tego typu usług nie tylko chroni przed mandatem, ale również gwarantuje, że utylizacją papy zajmie się odpowiedni podmiot. Firmy zajmujące się wywozem dysponują specjalistycznym sprzętem i wiedzą na temat prawidłowych metod wywozu i utylizacji różnego rodzaju odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *