Jak posprzątać po budowie?

Trudno oprzeć się wrażeniu, że budowa domu to spora inwestycja. Jednakże nie tylko finansowa, ale że można to tak ująć logistyczna. Wszystko trzeba mieć dobrze zaplanowane, bo wówczas na budowie domu można naprawdę sporo oszczędzić. Wielu zdaje się jednak, że wyprowadzka ekipy budowlanej to koniec naszych zmartwień. Nie jest to do końca prawda. Po budowie domu na pewno trzeba będzie jeszcze wziąć się za porządki, a tych z pewnością będzie sporo. O czym w związku z tym należy pamiętać, chcąc zabrać się za sprzątanie?

Podstawowe prace porządkowe

Zacznijmy tutaj od tego, że bardzo często sprząta po sobie sama ekipa budowlana, ale niestety nie mówimy tu o wszystkich podmiotach. Są też tacy, których to nie interesuje, a więc warto to umieścić choćby w słownej umowie z wykonawcą. Jeśli jednak jest już za późno, a sprzątanie pozostało nam, zacząć musimy od podstawowych prac, a więc usunięcia gruzu, foli, styropianu oraz kurzu. Następnie zabieramy się za odkurzenie podłóg oraz okien z ramami i parapetami. Pamiętajcie tu też o schodach, balustradach i kaloryferach.

Pomocne urządzenia

Do wywozu gruzu warto zamówić firmę, która dostarczy nam kontener i zabierze, kiedy ten będzie w całości wypełniony. Do sprzątania w samym mieszkaniu bardzo przydaje się natomiast odkurzacz budowlany, który w owych warunkach sprawdza się znacznie lepiej od klasycznego. Między innymi zasysa o wiele większe elementy. Jak najbardziej w sprzątaniu takie urządzenie może okazać się sporym wsparciem.

Nikt też nie powiedział, że wszystkie prace musicie wykonać osobiście. Zatrudnić do tego można specjalną ekipę, choć to akurat także będzie kosztować.

Ekspertyzy techniczne budynków

Ekspertyza budowlana to opracowanie, w którym dostępne są ustalenia dotyczące stanu danego obiektu budowlanego.

Ekspertyza budowlana jest niezwykle obszernym zagadnieniem. Jej celem jest przedstawienie ogólnej oceny stanu domu na podstawie badań i obliczeń dotyczących ścian, stropów, fundamentów, dachu, elewacji czy pozostałych elementów konstrukcyjnych. Specjalista najpierw zajmuje się oględzinami, a potem, w oparciu o sformułowaną diagnozę, pomiarami i badaniami.

Ekspertyza weryfikuje prawidłowość wykonanych robót w danym obiekcie budowlanym i zajmuje się rozwiązaniami konstrukcyjno-budowlanymi, a także właściwym wykonaniem prac wykończeniowych czy izolacjami.

Do sporządzenia opinii technicznej potrzebny jest inżynier lub technik, posiadający uprawnienia budowlane. Natomiast wykonanie ekspertyzy, wymagającej większej liczby wniosków końcowych, należy przekazać osobie posiadającej odpowiednie doświadczenie i uprawnienia, czyli do tego celu niezbędny jest rzeczoznawca budowlany.

Wykonanie ekspertyzy techniczne zlecisz na https://www.batiplus.pl/ekspertyzy-techniczne/

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.