Jak wybrać bramę garażową?

Jak wybrać bramę garażową?

Obecnie niemal każdy z nas ma samochód, co jest oczywiste, patrząc na to, jak wielkie jest to dobro. Jednakże jeśli chcemy, aby auto służyło nam wystarczająco długo, musimy także o nie dbać. Oczywiście wymiana płynów eksploatacyjnych, regularne przeglądy i naprawy to jedno. Poza tym trzeba jeszcze go chronić przed warunkami atmosferycznymi, a do tego najlepiej posłuży nam garaż. Większość z nas stawia tu na garaż murowany i słusznie, bo jest to zdecydowanie najlepsza opcja, na pewno o wiele lepsza od garażu blaszanego. Przyjrzyjmy się teraz jego zabezpieczeniu poprzez bramę garażową. Nie ukrywamy też, że od tego na jaką bramę postawimy, zależy również komfort użytkowania. Co wybrać?

Segmentowa, uchylna lub rolowana

Obecnie wybór bram garażowych na rynku jest ogromny. Wiele w kwestii jej wyboru zależy od tego, ile wolnego miejsca mamy pomiędzy bramą garażową a ogrodzeniem. Jeśli nie ma go zbyt wiele, to najlepszym wyborem będzie brama rolowana. Niezależnie od jej rodzaju, ważnym elementem każdej bramy jest oczywiście napęd.

Napęd do bram garażowych

Ręczne otwieranie i zamykanie bramy garażowej może być bardzo uciążliwe. Szczególnie kiedy warunki atmosferyczne nie są najlepsze. W takiej sytuacji napęd sprawdza się naprawdę dobrze i znacznie poprawia komfort użytkowania. Wybierając napęd do bramy, pod uwagę wziąć trzeba takie czynniki jak częstotliwość użytkowania bramy, jej wagę oraz długość skrzydła. Bardzo ważne jest również to, aby zadbać o drugi rodzaj zasilania na wypadek awarii prądu.

Ekspertyzy techniczne budynków

Ekspertyza budowlana to opracowanie, w którym dostępne są ustalenia dotyczące stanu danego obiektu budowlanego.

Ekspertyza budowlana jest niezwykle obszernym zagadnieniem. Jej celem jest przedstawienie ogólnej oceny stanu domu na podstawie badań i obliczeń dotyczących ścian, stropów, fundamentów, dachu, elewacji czy pozostałych elementów konstrukcyjnych. Specjalista najpierw zajmuje się oględzinami, a potem, w oparciu o sformułowaną diagnozę, pomiarami i badaniami.

Ekspertyza weryfikuje prawidłowość wykonanych robót w danym obiekcie budowlanym i zajmuje się rozwiązaniami konstrukcyjno-budowlanymi, a także właściwym wykonaniem prac wykończeniowych czy izolacjami.

Do sporządzenia opinii technicznej potrzebny jest inżynier lub technik, posiadający uprawnienia budowlane. Natomiast wykonanie ekspertyzy, wymagającej większej liczby wniosków końcowych, należy przekazać osobie posiadającej odpowiednie doświadczenie i uprawnienia, czyli do tego celu niezbędny jest rzeczoznawca budowlany.

Wykonanie ekspertyzy techniczne zlecisz na https://www.batiplus.pl/ekspertyzy-techniczne/

3 thoughts on “Jak wybrać bramę garażową?

  1. Drzwi boczne obok garazu tez sa przydatne. Ja mam brame, naped i drzwi od verdoor. Nie musze otwierac specjalnie bramy jesli chce wziac narzedzia albo cos z samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *