Jak wybrać dobrego dekarza?

Jak wybrać dobrego dekarza?

Wielu ekspertów podkreśla, że dach to zdecydowanie najdroższy element naszego domu i z całą pewnością jest w tym sporo racji. Dlatego też warto jest się dobrze do wyboru dachu jak i jego montażu przygotować. Zaznaczmy w tym miejscu, że wielokrotnie reklamacje związane z dachem składane są nie dlatego, że materiał użyty na poszycie był słaby, ale wręcz przeciwnie winny był wykonawca. Dlatego też bardzo ważne jest tutaj to, aby wybrać dekarza, który wykona wszystkie prace zgodnie z zaleceniem i nie popełni żadnego błędu. Jak w związku z tym podejść do jego wyboru?

Liczy się doświadczenie

Oczywiste jest to, że na takiej inwestycji chcemy jak najwięcej oszczędzić. Jednakże należy zdać sobie sprawę z tego, że nadmierna oszczędność może się na nas odbić czkawką. Dlatego też tak bardzo ważne jest doświadczenie dekarza. Wielokrotnie o wiele bardziej opłaca się postawić na dekarza, który jest nieco droższy, ale daje nam gwarancję niezawodności.

Referencje

Trudno jest też dziś wierzyć dekarzom na słowo. Chyba że z danym wykonawcą współpracować miał okazję ktoś z naszej rodziny czy bliskiego otoczenia. Jeśli tak, to możemy na takiego dekarza postawić. W innym wypadku trzeba rozglądać się za firmami dekarskimi, które mogą okazać wszelkie certyfikaty potwierdzające ich fachowość. Innym dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie o danym podmiocie opinii, choć te nie zawsze muszą być zgodne z prawdą.

Jak zatem widzicie, możliwości wyboru dekarza jest co najmniej kilka. Teraz kiedy wiecie już, od czego zacząć, także i wy możecie rozpocząć jego poszukiwania.

Ekspertyzy techniczne budynków

Ekspertyza budowlana to opracowanie, w którym dostępne są ustalenia dotyczące stanu danego obiektu budowlanego.

Ekspertyza budowlana jest niezwykle obszernym zagadnieniem. Jej celem jest przedstawienie ogólnej oceny stanu domu na podstawie badań i obliczeń dotyczących ścian, stropów, fundamentów, dachu, elewacji czy pozostałych elementów konstrukcyjnych. Specjalista najpierw zajmuje się oględzinami, a potem, w oparciu o sformułowaną diagnozę, pomiarami i badaniami.

Ekspertyza weryfikuje prawidłowość wykonanych robót w danym obiekcie budowlanym i zajmuje się rozwiązaniami konstrukcyjno-budowlanymi, a także właściwym wykonaniem prac wykończeniowych czy izolacjami.

Do sporządzenia opinii technicznej potrzebny jest inżynier lub technik, posiadający uprawnienia budowlane. Natomiast wykonanie ekspertyzy, wymagającej większej liczby wniosków końcowych, należy przekazać osobie posiadającej odpowiednie doświadczenie i uprawnienia, czyli do tego celu niezbędny jest rzeczoznawca budowlany.

Wykonanie ekspertyzy techniczne zlecisz na https://www.batiplus.pl/ekspertyzy-techniczne/

2 thoughts on “Jak wybrać dobrego dekarza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *