Jaki materiał termoizolacyjny?

Jaki materiał termoizolacyjny?

Każdy z nas chce, aby jego mieszkanie było jak najlepiej ocieplone, co oczywiście dziwić nie może. Lepsze ocieplenie mieszkania to rzecz jasna także i spora oszczędność w aspekcie jego ogrzewania. Jeśli weźmiemy pod uwagę materiały służące termoizolacji, wybór jest dziś naprawdę spory. Przede wszystkim mówimy tutaj o styropianie czy też wełnie mineralnej. W ostatnim czasie wielką popularnością cieszy się jednak także i pianka poliuretanowa. Co wybrać?

Mostki cieplne

Ocieplenie prostych ścian nie jest zadaniem trudnym i doskonale sprawdzi się tutaj tak wełna, styropian jak i pianka. Jednakże nie możemy tego powiedzieć o miejscach, w których tworzą się mostki cieplne, a więc przy wszelkich załamaniach, oknach, drzwiach czy innych wnękach. Tutaj zaizolowanie ich wełną czy też styropianem nie jest takie łatwe, jakby się

mogło wydawać. O wiele lepiej sprawdza się wówczas pianka, która naniesiona na powierzchnię rozrasta się po stokroć, a więc zwiększa swoją objętość 100-krotnie.

Czas pracy

Dla wielu bardzo ważne jest z kolei to, jak długo trwa czas pracy wykonania takiej izolacji. Oczywiście tutaj także znacznie lepiej od reszty materiałów wypada pianka poliuretanowa, którą na powierzchnię nanosi się metodą natryskową. Wydaje się zatem, że jak najbardziej jest to najlepszy możliwy materiał izolacyjny, choć nie wszędzie można go wykorzystać. Najczęściej taką piankę stosuje się do izolacji poddasza. Jak najbardziej warto się jednak takim materiałem zainteresować, bo w zasadzie nie ma on żadnych wad.

Ekspertyzy techniczne budynków

Ekspertyza budowlana to opracowanie, w którym dostępne są ustalenia dotyczące stanu danego obiektu budowlanego.

Ekspertyza budowlana jest niezwykle obszernym zagadnieniem. Jej celem jest przedstawienie ogólnej oceny stanu domu na podstawie badań i obliczeń dotyczących ścian, stropów, fundamentów, dachu, elewacji czy pozostałych elementów konstrukcyjnych. Specjalista najpierw zajmuje się oględzinami, a potem, w oparciu o sformułowaną diagnozę, pomiarami i badaniami.

Ekspertyza weryfikuje prawidłowość wykonanych robót w danym obiekcie budowlanym i zajmuje się rozwiązaniami konstrukcyjno-budowlanymi, a także właściwym wykonaniem prac wykończeniowych czy izolacjami.

Do sporządzenia opinii technicznej potrzebny jest inżynier lub technik, posiadający uprawnienia budowlane. Natomiast wykonanie ekspertyzy, wymagającej większej liczby wniosków końcowych, należy przekazać osobie posiadającej odpowiednie doświadczenie i uprawnienia, czyli do tego celu niezbędny jest rzeczoznawca budowlany.

Wykonanie ekspertyzy techniczne zlecisz na https://www.batiplus.pl/ekspertyzy-techniczne/

2 thoughts on “Jaki materiał termoizolacyjny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *