Zimowe meble ogrodowe – na co warto postawić?

Zimowe meble ogrodowe – na co warto postawić?

Zima potrafi być magiczna, wręcz bajkowa, lecz również trudna dla mebli ogrodowych. Wilgoć, śnieg i niska temperatura sprawiają, że łatwo o uszkodzenie lub nawet zniszczenie ulubionych mebli ogrodowych.

Czy oznacza to, że musimy zrezygnować z odpoczynku w ogrodzie, pośród zimowej aury, wygodnie siedząc na ulubionym fotelu lub krześle? Niekoniecznie. Mamy bowiem do wyboru meble ogrodowe, które są w stanie poradzić sobie z trudnymi warunkami. Te mniej odporne wystarczy zaś właściwie pielęgnować i przechowywać. Na co zatem postawić zimą?

Technorattanowe meble ogrodowe – trwałość i ciekawy design

Z mody nie wychodzą technorattanowe meble ogrodowe. Specjalnie wzmocniona plecionka jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, a do tego prezentuje ciekawy design. Estetyką przypomina bowiem naturalny rattan, dzięki czemu z tak wykonanych mebli będą usatysfakcjonowani zarówno ci, którzy lubią klasyczne i naturalne aranżacje, jak i miłośnicy nowoczesnych, ciekawych konstrukcji.

Technorattanowe meble ogrodowe, które proponuje sklep https://bazkar.pl/, mogą być użytkowane przez cały rok. Nie tracą swoich właściwości, kształtów ani kolorów pod wpływem działania niskich i wysokich temperatur, promieniowania słonecznego, wilgoci lub opadów atmosferycznych. Jeśli zimą lubimy przesiadywać w ogrodzie, a nawet na balkonie bądź tarasie, technorattanowe produkty będą doskonałym wyborem.

Ciekawy design to nie wszystkie atuty. Dostępne są pojedyncze meble technorattanowe, o niewielkich rozmiarach, ale i całe komplety, a także meble modułowe, by za każdym razem tworzyć inną aranżację w zimowej aurze.

Meble z tworzyw sztucznych

Wśród mebli ogrodowych z tworzyw sztucznych można wybrać także plastikowe produkty. Są tańsze od technorattanowych odpowiedników, na każdą kieszeń. Występują w bardzo szerokiej palecie kształtów i kolorów. Można nawet znaleźć np. transparentne krzesła, które prezentują się niezwykle ciekawie.

Wysoka jakość wykonania zapewni trwałość, ale nawet najlepsza i dopracowana produkcja nie sprawi, że tego typu tworzywo sztuczne polubi się chociażby z wahaniami temperatury czy promieniowaniem słonecznym. Warto zatem zakupić specjalny pokrowiec ochronny lub uniwersalną plandekę, aby w czasie, gdy meble nie będą użytkowane, zyskały na zabezpieczeniu przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu przetrwają długi czas i będą cieszyć podczas kolejnych sezonów, nie tylko w porze letniej.

Tworzywa naturalne, czyli ponadczasowe drewno

Drewniane meble ogrodowe są ponadczasowe, uniwersalne w swojej estetyce i nie wychodzą z mody. Zdobią wiele ogrodów i nic nie stoi na przeszkodzie, by posłużyły podczas spotkań z bliskimi, właśnie w zimowej aurze, w przydomowym ogrodzie.

Drewno jednak nie lubi wilgoci i skrajnych temperatur. Aby tak wykonane meble poradziły sobie z trudnymi warunkami, niezbędna jest ich właściwa konserwacja i zabezpieczenie przed działaniem czynników zewnętrznych. Zabiegi pielęgnacyjne warto wykonywać zarówno przed, jak i po sezonie.

Nie obejdzie się także bez zastosowania wymienionego już pokrowca ochronnego. Gdy spotkanie z bliskimi lub zimowe ognisko dobiegnie końca, należy meble bardzo dokładnie okryć, szczelnie zabezpieczyć przed wilgocią i niską temperaturą. Te, których ciężar pozwala na transport, najlepiej przenieść do suchego pomieszczenia.

W podobny sposób trzeba zadbać o wszystkie meble ogrodowe, nawet te najtrwalsze, jeśli zależy nam na tym, by zachowały swoje walory praktyczne i estetyczne na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *